17 İlde FETÖ Operasyonu: 90 Şüpheli Yakalandı

17 İlde FETÖ Operasyonu: 90 Şüpheli Yakalandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.05.2024
A+
A-

17 İlde FETÖ Operasyonu: 90 Şüpheli Yakalandı

Son 4 gün içinde 17 ilde düzenlenen “Kıskaç-18” operasyonlarında FETÖ’ye yönelik yürütülen çalışmalarda 90 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaştığı bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ’da FETÖ’ye yönelik operasyonlar gerçekleştirildi.

Operasyonlar sonucunda yakalanan 90 şüphelinin örgütün sözde “emniyet mahrem yapılanması, adliye mahrem yapılanması ve güncel yapılanması” içinde faaliyet gösterdikleri belirlendi. Şüphelilerin, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, örgüt içinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları, ifade ve teşhislerde adı geçen, örgütün “Gaybubet evi” olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklandıkları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlarda çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi. Şüpheliler hakkında adli işlemler devam ediyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.