ABD’deki hortumda kargo deposu çöktü: 50 kişi mahsur kaldı

ABD’nin Michigan eyaletinde meydana gelen hortumda bir kargo şirketine ait depo çöktü. Olayda 50 kişi mahsur kalırken elektrik hatları ve molozlar nedeniyle ekiplerin mahsur kalanlara ulaşmakta zorluk yaşadığı belirtildi. Fırtına ve hortum nedeniyle çok sayıda ev de hasar aldı.

ABD’deki hortumda kargo deposu çöktü: 50 kişi mahsur kaldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

ABD’nin Michigan eyaletinde meydana gelen hortumda kargo şirketine ait deponun bir kısmının çöktüğü, 50 kişinin mahsur kaldığı belirtildi. Ekipler, mahsur kalanları kurtarmak için zorlu bir mücadele başlatırken hortum nedeniyle yaralananların da olduğu açıklandı.

MAHSUR KALANLARA ULAŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİLİYOR

Michigan eyaletinde dün akşam saatlerinde etkili olan fırtına ve hortum yıkıma yol açtı. Portage kentinde ABD merkezli kargo şirketi FedEx’e ait deponun çatısı ve bir kısmı çöktü. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, deponun çökmesi sonucu 50 kişinin mahsur kaldığı, ekipler tarafından arama-kurtarma çalışması başlatıldığı kaydedildi. Elektrik hatları ve molozlar nedeniyle ekiplerin mahsur kalanlara ulaşmasının zorlaştığı öğrenildi.

ÇOK SAYIDA YARALANAN OLDU

Kentteki çok sayıda evde de hasar meydana gelirken, bir mobil ev kampında en az 12 kişi yaralandı. Binlerce kişiye fırtına uyarısı yapılan bölgede, 32 binden fazla kişinin elektriksiz kaldığı açıklandı. ABD’nin orta batı bölgesinde dün akşam toplam 14 milyon kişiye hortum uyarısı yapıldı.

ABD'deki hortumda kargo deposu çöktü: 50 kişi mahsur kaldı

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.