Ahmet Aras, 26. Symi Sempozyumu’nda Konuşmacı Olarak Yer Aldı

Ahmet Aras, 26. Symi Sempozyumu’nda Konuşmacı Olarak Yer Aldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.07.2024
A+
A-

Ahmet Aras, 26. Symi Sempozyumu’nda Konuşmacı Olarak Yer Aldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, 29 Haziran – 4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Yunanistan’ın Sisam Adası’nda düzenlenen 26. Uluslararası Symi Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldı. Bu yıl “Barış, Eşitlik ve Sürdürülebilirlik İçin Gücün Yeniden Hayal Edilmesi” temasıyla gerçekleştirilen sempozyumda Başkan Aras, barış, eşitlik ve sürdürülebilirlik konularındaki vizyonunu ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Sempozyumda düzenlenen oturumlarda, Başkan Aras, Muğla’nın sürdürülebilir kalkınma projeleri, çevre dostu uygulamaları ve toplumsal eşitlik çalışmaları hakkında bilgi sundu. Muğla’nın barışçıl ve sürdürülebilir bir geleceğe yönelik adımlarını uluslararası bir platformda dile getirdi.

26. Uluslararası Symi Sempozyumu’nun açılışı, Sisam Adası’nın Vathi kasabasında gerçekleştirildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın konuşmacı olduğu sempozyumda, Yunanistan eski Başbakanı ve Symi Sempozyumu kurucusu George Papandreou, tanınmış sanatçı ve yazar Zülfü Livaneli, Doğu Sisam Belediye Başkanı Paris Papageorgiou, SHP eski Genel Başkanı ve eski Dışişleri Bakanı Murat Karayalçın, CHP eski Genel Sekreter Yardımcısı ve Livaneli Vakfı Genel Sekreteri Şule Erten Bucak, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kosova Başbakanı Albin Kurti ve Hırvatistan eski Cumhurbaşkanı Prof. Ivo Josipovic de konuşmacılar arasındaydı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.