Almanya’nın başkenti Berlin’de yüzlerce kişi Tesla fabrikasına saldırdı

Almanya’nın başkenti Belin’de yüzlerce Tesla karşıtı aktivist, fabrikalardan birine saldırı düzenledi. Alman polisinin müdahale ettiği olay sonrası bazı aktivistler gözaltına alındı. Olay sonrası Tesla, perşembe gününden pazar gününe kadar fabrikada üretimi durdurma kararı aldı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de yüzlerce kişi Tesla fabrikasına saldırdı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

Almanya’daki Tesla fabrikasına yüzlerce aktivist sızma girişiminde bulundu. Cuma günü Grünheide’deki GigaBerlin Tesla fabrikasına akın eden aktivistlerden bazıları, fabrika alanına girmeye çalıştı. Bu esnada Alman polisi, yetkisiz girişleri önlemek amacıyla birkaç kişiyi gözaltına aldı.

ÜRETİMİ DURDURMA KARARI ALINDI

Tesla, Perşembe gününden Pazar gününe kadar fabrikada üretimi durdurma kararı alırken perşembe günü ülkenin ulusal bayramı olduğu için bu kararın sadece cuma gününü etkileyeceği belirtildi.

GÖRÜNTÜLER ENDİŞE VERİCİ

Sosyal medyada protesto görüntüleri paylaşılırken, söz konusu videolarda yüzlerce protestocuya müdahale edildiği görülüyor. Aktivistler ayrıca Cuma günü Neuhardenberg’deki eski bir havaalanına girmeye çalıştı. Söz konusu havaalanının Tesla araçlarının geçici olarak park edildiği yer olduğu ve bu durumun şirketin operasyonlarına olumsuz yansıdığı aktarıldı. Polis ayrıca olayda havai fişeklerin kullanıldığını bildirdi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gösterilerde çok sayıda gözaltı yapılırken, Grünheide bölgesinde ve fabrikanın önünde yoğun bir polis varlığı gözlemlendi. Bir polis sözcüsüne göre, aktivistler şimdiye kadar Tesla fabrikasına giriş yapmayı başaramadı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yüzlerce kişi Tesla fabrikasına saldırdı

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.