Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı mitinge uygun değil, muhalefet 1 Mayıs’a gölge düşürmeye çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne ilişkin yaptığı konuşmada, “Taksim Meydanı mitinge uygun değil, muhalefet 1 Mayıs’a gölge düşürmeye çalışıyor. Taksim Meydanı’nın mitinge uygun olmadığı herkesin malumu iken bu türdeki dayatmaları doğru bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı mitinge uygun değil, muhalefet 1 Mayıs’a gölge düşürmeye çalışıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Taksim Meydanı mitinge uygun değil, muhalefet 1 Mayıs‘a gölge düşürmeye çalışıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda “13. Çalışma Meclisi Yemeği”nde konuştu.

“MUHALEFET 1 MAYIS’A GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYOR”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla CHP’nin Taksim Meydanı’na yürüme kararı alması sonrası çıkan tartışmalara değinen Erdoğan, “2010 yılında da Taksim’de kutlamaya izin verdik. Buna rağmen muhalefet ve bazı marjinal gruplar 1 Mayıs‘a gölge düşürmeye çalışıyor. Taksim Meydanı’nın mitinge uygun olmadığı herkesin malumu iken bu türdeki dayatmaları doğru bulmuyorum.” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE İSTİSMAR ZEMİNİ SUNULMAMALIDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da yapılacak kutlamalar için 40 ayrı güzergah belirlenmiştir. Müsaade edilenler dışında bir alanda yürüyüş ve miting düzenlemek iyi niyetli değildir. Terör örgütlerine istismar zemini sunulmamalıdır. Sendikalarımızı STK’larımızı 1 Mayıs atmosferinden uzak durmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor…

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.