İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF Başkanlığı’na aday oldu

Trabzonspor’un eski başkanlarından olan İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olduğunu duyurdu. Daha önce de Erdal Alkış ve Servet Yardımcı TFF başkan adaylıklarını açıklamıştı. TFF’nin Seçimli Genel Kurulu, 18 Temmuz’da yapılacak. Hacıosmanoğlu, Trabzonspor’da başkanlık görevini yaptığı dönemde hakemleri soyunma odasına kilitlemesiyle uzun süre gündem olmuştu.

İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF Başkanlığı’na aday oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.04.2024
A+
A-

Trabzonspor‘un eski başkanlarından olan İbrahim Hacıosmanoğlu, günlerdir büyük tartışmalara neden olan ve seçimlerin öne çekilmesi için taleplerin arttığı Türkiye Futbol Federasyonu‘nun, 18 Temmuz’da yapacağı başkanlık seçimlerine Erol Alkış ve Servet Yardımcı’nın ardından adaylığını açıklayan 3. isim oldu.

HAKEMLERİ SOYUNMA ODASINA KİLİTLEMİŞTİ

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor‘da başkanlık görevini yaptığı dönemde hakemleri soyunma odasına kilitlemesiyle uzun süre gündem olmuştu.

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU KİMDİR?

İbrahim Hacıosmanoğlu 1966 yılında Trabzon’un Of ilçesinin Hayrat beldesi’nde doğdu. Uzun yıllar ticaret ile uğraştı. 2005-2007 yılları arası Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008’de dönemin Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’ın istifa edip seçim kararı alması üzerine seçimlerde aday oldu, fakat diğer başkan adayı Sadri Şener seçimleri kazandı ve seçilemedi. 27 Şubat 2012 tarihinde yapılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerine adaylığını koydu, fakat seçilemedi. 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılan seçimlerde kullanılan yaklaşık 4500 oyun 1571’ini alarak Trabzonspor’un 15. başkanı seçildi 5-6 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimleri kaybederek, görevini Muharrem Usta’ya devretti.

İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF Başkanlığı'na aday oldu

31 Mart Yerel Seçim Sonuçları İçin Tıklayın

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.