Sarayın kapıları Prens Harry’ye hala kapalı! Kral 3. Charles oğluyla görüşmedi

Bir süredir İngiltere’ye adımını atamayan Prens Harry’nin baba ocağına gelişinin ardından Kral 3. Charles tarafından “dışlandığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Kral Charles, Prens William’ı Prens Harry’nin eski görevi olan Ordu Hava Kolordusu’nun Albayı olarak atayacak.

Sarayın kapıları Prens Harry’ye hala kapalı! Kral 3. Charles oğluyla görüşmedi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.05.2024
A+
A-

Buckingham Sarayı, Kral Charles’ın gelecek hafta düzenlenecek bir törenle Prens William’ı, Prens Harry’nin eski görev yaptığı Ordu Hava Kolordusu’nun Albayı olarak atayacağını duyurdu. Bu karar, Kral’ın küçük oğlunun Birleşik Krallık’taki Invictus ziyareti sırasında Dük’le görüşemeyeceğini açıklamasından saatler sonra geldi.

DIŞLAMA OLARAK ALGILANDI

Kral’ın bu zamanlaması, dün birkaç saat içinde Harry’ye yönelik iki önemli karar almasıyla dikkat çekti. Kral, 31 yıl boyunca kendisinin üstlendiği bu görevi en büyük oğluna devrediyor. Üç mil uzaklıkta olmalarına rağmen Kral’ı ile görüşemeyecek kadar meşgul olduğunu iddia etmesi, bir dışlama olarak algılanabileceği yönünde yorumlar yapıldı.

Harry’nin sözcüsü, Kral’ın yoğun programı nedeniyle görüşmenin mümkün olmadığını teyit etti. Kral, kanser tedavisi sonrası kamusal görevlerine dönmüştü. Bu sırada Harry, Londra’da bulunduğu süre içinde babasını ziyaret etme fırsatı bulamadı.

PRENS WILLIAM HELİKOPTER KULLANACAK

Prens William’ın yeni rolüyle ilgili duyuru yapıldıktan kısa bir süre sonra, törenin Ordu Havacılık Merkezi’nde gerçekleşeceği ve William’ın burada bir brifing alıp eğitim seansını izleyeceği belirtildi. Ayrıca William, bir Apache helikopterini kontrol ederek uçuş yapacak.

Prens Harry ise, Invictus Oyunları’nın onuncu yıl dönümünü kutlamak için St Paul Katedrali’nde bir konuşma yapt Harry’nin, daha sonra Meghan ile Nijerya’ya yapacağı ziyaret için Londra’dan ayrılması bekleniyor.

Sarayın kapıları Prens Harry'ye hala kapalı! Kral 3. Charles oğluyla görüşmedi
III. Charles, 2022’de başa geçti ve Birleşik Krallık ile diğer 14 İngiliz Milletler Topluluğu bölgesinin kralı oldu.

Sarayın kapıları Prens Harry'ye hala kapalı! Kral 3. Charles oğluyla görüşmedi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.